No kappas! Se olisi pääsiäisen aika nyt. Pihassa on enää yksi pieni lumikasa. Ellei vielä ole tuolla jossain piilossa pieniä lumikökköjä. Eikä kyllä tarvi sitten tulla enää lunta...... Tänä talvena sitä lunta ei ihan kauheesti päässyt kertymäänkään, mutta kyllä siinä ihan talvi oli ja pakkasetkin paukutti ihan kunnolla.
Muuttolintuja on jo tullut jonkin verran ja karhut verryttelevät pitkien unien jälkeen itseään. Ei tarvi meidän pihalle sitten tulla verryttelemään. Hih. Tiedä, vaikka olisivat tästäkin kulkeneet. Ainakin läheltä kulkevat välillä.......👀
Se olisi sitten vähän puuhommia tiedossa. Tässä me ollaan "tosi" intoo piukassa menossa puuhommiin. Ha, haaaaaa! Tipukin tuolla taustalla (jos erottuu) tuntuu meidän innolle naureskelevan. Näyttääkö jotenkin teennäiseltä innolta 😁 Eiköhän me nyt jotain muutakin tehdä, kun pelkkiä puuhommia.

Ei kommentteja:
Lähetä kommentti