torstai 13. helmikuuta 2025

YSTÄVÄNPÄIVÄ

Ihmettelin tässä vähän aikaa sitten tänään, kun yhden oviaukon päältä kuului ihmeellistä rapinaa. Katsoin ylös ja seinällä oleva koristesydän vaan heilui, kun peikkopojat roikkuivat koristeessa. Olivat tainneet juuri hypätä sinne. Ettei vaan olisi jonkinlaista ystävänpäivämeininkiä pojilla?


Mennään jo pitkällä kevättalvessa, kun ollaan jo puolivälissä helmikuuta. On jo aika keväinen tunnelma omassa päässä, vaikka täysin talvea tässä vielä elellään. Korjaus....kevättalvea elellään 😄

Ystävänpäiväterkut täältä Peikkovillasta sinne ruutujen toiselle puolelle 💗


4 kommenttia:

  1. Aikas velikultia noi peikkopojat. Ja rohkeita. Siellä ne keikkuu korkeuksissa eikä taida päätä huimata kummallakaan. Hyvää Ystävänpäivää Peikkovillaan ja aurinkoisia kevätpäiviä, tai ensin kai niitä kevättalven päiviä!

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. On nuo peikkopojat aika rohkeita huimapäitä. Hyvää Ystävänpäivää ja aurinkoa sinnekin kevääseen (kevättalveen) :)

      Poista
  2. 🤣,no jopas jotakin ,,no nythän ne oikiaan paikkaan ovat kiivenneet!!
    Hyvää ystävänpäivää,minultakin 👵 ,sinne Peikkovillaan koko sakille !Ja Kauniita 🌞talvipäiviä ,kevättä ootellessa !!

    t.Liisa

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Melkosia vipeltäjiä nuo peikkopojat! Mukavaa Ystävänpäivää ja rentoa kevättalven jatkoa täältä :)

      Poista